Grupa Nowy Styl znowu inwestuje w Jaśle

2011-12-05 News


Powstaje najnowocześniejsza fabryka mebli biurowych na świecie

Grupa Nowy Styl buduje kolejny zakład w Jaśle. Pracę w nim ma znaleźć 90 osób. Planowane zakończenie inwestycji przypada na rok 2015. Całkowity koszt inwestycji, współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wynosi 105,7 mln zł. Zakład będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Jego powierzchnia będzie wynosiła ponad 27 hektarów, a powierzchnia samej hali produkcyjnej to 16 ha.

40 mln dofinansowania
Wartość dofinansowania, jakie Grupa Nowy Styl otrzyma w ramach tego wsparcia, sięga prawie 40 mln zł, czyli niemal 40 proc. wartości projektu. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na 31 stycznia 2015. W ramach projektu powstanie nowocześniejszy zakład produkujący meble biurowe na świecie. - Inwestujemy w Jaśle ponieważ bardzo dobrze układa nam się współpraca z samorządowcami. Poza tym mamy tu już cztery fabryki, funkcjonuje strefa ekonomiczna, a dodatkowo posiadamy dużo wykupionych gruntów - mówił Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl.

Jasło - miejsce inwestycji
- Cieszę się, że Jasło jest tym miejscem, gdzie Grupa Nowy Styl będzie inwestowała. Z jednej strony będą to miejsca pracy, a z drugiej podnoszenie prestiżu gospodarczego miasta - mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. - Jednym z podstawowych składników dochodów budżetu miasta jest podatek od nieruchomości od osób fizycznych i prawnych. W skali budżetu miasta to prawie 25 mln zł, 2,6 mln zł pochodzi z Grupy Nowy Styl. Czym mocniejsze środowisko gospodarcze, czym więcej firm tym dla budżetu miasta lepiej, bo dzięki temu możemy później inwestować w infrastrukturę drogową w strefach gospodarczych - przekonuje burmistrz.

Innowacyjne technologie
Dzięki wdrożeniu innowacyjnych technologii i rozwiązań informatycznych do obsługi zamówień klienta, czas produkcji zostanie skrócony, a jakość znacząco wzrośnie. W zakładzie produkowany będzie pełny asortyment mebli biurowych. Meble będą powstawały zarówno w realizacjach standardowych, jak i na indywidualne zamówienie klienta. Optymalizację usług zapewni uruchomienie dwóch linii produkcyjnych. Na tzw. linii wielkoseryjnej powstawać będą meble wykonywane w odpowiedzi na powtarzalne, katalogowe zamówienia. Tutaj wykorzystane zostaną standardowe wzory i ustalone wymiary.

Klient nasz pan
Nowatorskim rozwiązaniem jest druga z linii, tzw. małoseryjna. Umożliwi ona realizację zamówień indywidualnych, a produkowane na niej meble zostaną w pełni dostosowane do oczekiwań klienta (elastyczny wybór kształtu czy wymiaru). - Jeśli klient zamówi stół w nietypowej formie, czy kolorze linia małoseryjna pozwoli spełnić jego życzenie - mówi Maria Lasek, kierownik projektu Budowa Fabryki Mebli Biurowych Nowy Styl.

Projekt pod nazwą „Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim - budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim", realizowany jest w ramach Działania 4.4 - Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Grupa Nowy Styl
Funkcjonująca od 1992 roku na rynku Grupa Nowy Styl obecna jest dziś w 60 krajach na 6 kontynentach. Wyprodukowała już ponad 60 mln. Krzeseł produkowanych na przestrzeni 210 000 m2. Meble Nowego Stylu znajdują się w biurach i domach ludzi na całym świecie. Każdego dnia w biurach, kawiarniach, restauracjach i na stadionach, na krzesłach produkowanych przez Grupę Nowy Styl, zasiadają tysiące ludzi. W tym samym czasie prawie sześć tysięcy osób pracuje w fabrykach i biurach firmy na terenie Europy. W samym Jaśle firma zatrudnia 1200 osób.